Human. Tutaj puma poluje na królika.

Musiało popadać na nowy wpis. Deszcz potrzebny jest do wzrostu. Popadało. Więc jest. Mało tekstu. Za to dużo refleksji. Wszystko zamknięte w niesamowitym obrazie, który trzeba zobaczyć. Koniecznie. Szczególnie. Teraz. Nie ma bardziej autentycznego dokumentu/projektu/filmu o ludziach – na te czasy. Te obrazy poruszają i zostają w głowie – tak jak niesamowite zdjęcia. Oglądają się same.

H U M A N.

Jestem jednym spośród 7 miliardów ludzi na Ziemi. Od 40 lat fotografuję naszą planetę i różnorodność jej mieszkańców, ale cały czas mam wrażenie, że ludzkość nie zrobiła żadnego postępu. Nadal nie potrafimy żyć razem i zastanawiam się, dlaczego tak się dzieje. Nie szukam odpowiedzi w statystykach czy analizach, ale w samym człowieku.

Yann Arthus-Bertrand, reżyser,  fotograf.

Film dostępny jest (bezpłatnie) na platformie Ninateka do 18 maja (link bezpośredni do filmu poniżej).

 

PS. Tutaj puma poluje na królika.

Jezioro Titicaca jest najwyżej położonym jeziorem żeglownym dla dużych statków oraz największym wysokogórskim jeziorem na świecie. Nazwa wywodzi się z języka keczua i oznacza „puma polująca na królika”. Jeśli mapę jeziora odwrócimy do góry nogami, zobaczymy postać pumy, goniącą królika. Titi oznacza pumę, caca – królika.

Proste. Do góry nogami widać więcej. Trochę tak jak dziś –  trudno się odnaleźć, wszystko stanęło na głowie.

Ale może dlatego teraz mamy szansę zobaczyć więcej.

i love you

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *